Vážení obchodní přátelé,

byla uvolněna aktualizace aplikace DATACENTRUM 2 na verzi 4.51.016.

Podrobné informace k nové verzi se dočtete v novinkách k verzi.

 

Případné dotazy ohledně aplikace DATACENTRUM 2, prosím směřujte na emailovou adresu hotline@datacentrum.cz nebo nás kontaktujte na tel. čísle +420 267 906 280 od 8:00 do 16:30.

Prosíme správce aplikace Datacentrum, kteří budou aktualizaci instalovat, o přečtení dokumentů, přiložených k instalačnímu balíčku.

 

Ve verzi je rozsáhlá úprava nároku a výpočtu dovolené v hodinách v r. 2021.  Pro tuto úpravu je v agendě mzdy v nabídce Další úlohy>>Speciální úlohy>>DOVOLENA2021  připraven modul pro hromadnou úpravu nároku dovolené. Přečtete si prosím pečlivě novinky k verzi, které obsahují návod k práci s tímto modulem.

 

Obsah verze:

 

Legislativní změny pro rok 2021:

 

Úprava tarifních platů

Změna výpočtu zálohy na daň (zrušení superhrubé mzdy)

Změna nároku a výpočet dovolené v hodinách od r. 2021

Zvýšení minimální a zaručené mzdy

Nové sazby pro exekuce

Ohlášení plnění povinného podílu OZP

Zvýšení rozhodné částky pro zaměstnání malého rozsahu a srážkovou daň

Nové mzdové složky

Úprava sestav

 

Pracovní režimy pro rok 2022

A další viz novinky k verzi

 

Verze neobsahuje (bude v následující verzi):

Potvrzení o zdanitelných příjmech pro zálohovou a srážkovou daň pro rok 2021

Nastavení průměrné mzdy a formulář pro odvod povinného podílu OZP

 

!!! Upozornění k odesílání na ČSSZ!!!

ČSSZ nás upozornila, že u klientů, kteří mají certifikáty na čtecí kartě, nebo USB Tokenu starších typů, může dojít k tomu, že do mzdového programu je zaslána informace, o nesouhlasném variabilním symbolu.  Jedná se o to, že zpráva není správně dešifrována. Do e-mailu uživatele přijde informace z ČSSZ, že podání bylo v pořádku přijato. Tento problém je na straně ČSSZ a je již na jejich straně řešen.

 

Upozornění pro koncové uživatele:

Při spuštění „Aktualizace aplikace DC-Client“ po instalaci nové verze se může stát, že aktualizace nedoběhne (tlačítko <OK> je šedivé). V tomto případě je nutné ve „Správci úloh -> Podrobnosti“ ukončit všechny programy „dc-client.exe“ a pak aktualizaci nechat doběhnout. (K situacím, že běží DC-Client na pozadí, dochází většinou při nestandardním ukončení programu.)